Aktuality

V říjnu jsme Vám představili našeho nového svěřence Jarouška, který byl nalezen v obci Chýně. Z prvu vypadal stále vesele, byť už na něm bylo vidět, že je to senior. Nedal na sobě znát, že ho něco trápí, přitom se mu v dutině břišní hromadila tekutina. O 10 dní později náhle zkolaboval a musel být ihned hospitalizován. Jeho stav byl natolik vážný, kdy nebylo vůbec jasné, jestli to zvládne. I tak jsme mu začali akutně hledat dočasnou péči, protože návrat do útulku nebyl žádoucí.


Ve facebookových příspěvcích jste od nás mohli číst: „hledáme doživotní dočasnou péči pro Jarouška…. nikdo neví, jak dlouho to dožití bude... Ale nechceme, aby jeho posledním pohledem byl pohled na mříže útulkového kotce….“. Jarouškův stav byl velmi vážný, užíval několik léku a my se modlili, aby to zvládnul i kdyby měl tolik léků užívat doživotně. Po pár dnech se jeho zdravotní stav zlepšil a Jaroušek se tak vrátil zpět do útulku, protože mu nikdo dočasnou péči nenabídl.


Jaroušek nadále užíval větší množství́ léků a byla třeba mu je několikrát denně podávat. Léky na odvodnění způsobovaly častější potřebu venčení, proto byla potřeba najít někoho, kdo je doma a měl by na něj čas. Vzhledem k diagnóze a nákladům na jeho péči, jsme se rozhodli, že zůstane v doživotní péči útulku a bude tak možnost, stát se virtuálním páníčkem a pomoc nám s doživotními náklady.


Strhla se neskutečná vlna solidarity a pomoci, nejenom že během několika málo dní Jaroušek našel několik virtuálních páníčků – ale to nejlepší – 5.11. odjel do doživotní dočasné péče! Abychom nadále mohli hradit veškeré veterinární náklady spojené s jeho péčí.


Odjel do rodinného baráčku na jihu Čech se zahrádkou, kde žil se dvěma psími kumpány a kočičím kamarádem. 
Hned po příjezdu si Jaroušek označkoval svůj nový domov, ale od té doby si vždy hezky požádal, když byla potřeba. Nejvíce si zamiloval gauč a hned první noc strávil v posteli.


Bohužel přišla zdrcující zpráva, která nás všechny zasáhla… nic netrvá věčně a naše obavy a prvotní strach se naplnily… Jarouškův zdravotní stav se náhle zhoršil tak moc, že musela nová rodina po konzultaci s námi a veterinářem, udělat to nejtěžší rozhodnutí a poslat Jarouška za duhový most. 


Přiznáváme, že na začátku jsme měli kvůli vážnému zdravotnímu stavu obrovský strach, zda to náš psí senior zvládne, ale nevzdali jsme to a díky tomu jsme mu umožnili pár krásných měsíců s rodinou, kdy mohl odejít milován. Jaroušek strávil poslední chvíle svého života v úžasné rodině, kterou si zamiloval. Trávil s nimi veškerý čas, radostně si mohl pobíhat se svými psími kamarády na zahradě a pak se vyvaloval na gauči s kočičím kamarádem.

Chceme poděkovat Vám všem, kdo se podílel na Jarouškově cestě a držel nám pěsti. Největší díky patří Jarouškově doživotní rodině a Vám virtuálním páníčkům! 

Jaroušku, ukázal jsi nám, že naděje umírá poslední a že pokud je šance, tak musíme bojovat a nic nevzdávat! Děkujeme Ti.
 

JAROUŠEK

v doživotní dočasné péči

Více informací
← zpět