Aktuality

Majitelé, kteří své pejsky nezvládají, tak to je i případ Týnecké kauzi.

V centru Týnce nad Sázavou chovala rodina smečku nejméně 50 psů, kteří žijli  na "smetišti" a celý chov byl naprosto nezvládnutý.

Bohužel zástupci KVS i po opakovaných návštěvách neshledali na tomto případu v podstatě nic zásadního. Podle šetření byli psi v dobrém výživovém stavu, řádně proočkovaní i odčervení. Oříškem je, že některé psy veterina zkoumala jen na dálku, jiné na základě informací od majitele. 

Závěry KVS se ovšem neslučovaly s pohledem ochranářů. Těm se podařilo několik týdnů po kontrole KVS domluvit s majitelem na odvozu části psů. Řada psů byla ovšem nemocná, měla škrkavky, byla masívně začervená a trpěla oční vadou. Dvě štěňata neměla oko vůbec. Vyjímkou nebyla ani štěňata s parvovirózou a giardiemi (choroba projevující se postižením trávicího traktu - průjmy s příměsí hlenu, apatie a hubnutí).  Štěňátka byla jinak masivně zablešená a velmi bázlivá, bez vztahu k lidem.

Řešení celé situace bylo napomoženo shůry, neb jedna obyvatelka domu potřebovala akutní zdravotní péči a jelikož se lékařka k paciente nemohla kvůli psí smečce dostat, bylo nutno přivolat hasiče a policii, kteří psy odchytili a ve spolupráci s ochranáři pejsky rozvezli do několika psích azylů a útulků. 

Celkem bylo odvezeno 40 psů + 19 štěňat.

A tak se někteří pejsci dostali i k nám do Žimu. V sprnu 2017 jsme přijali 11 psů, jmenovitě Wolfa, Jacka, Vandu, Douga, Buráka, Elišku, Rubín, Gucciho, Froda, Sorbíka a Tuleně. Jedná se o pejsky, kteří žili nekontrolovaně na jednom dvorku, až se jich tam namnožilo přes 50. Totálně začervení, nesocializovaní, nic neumějící, vystrašení, bez kontaktu s člověkem. Dobrá zpráva je, že všichni pejsci (až na jednoho) se mají dobře a osvojitelé zvládli jejich začlenění do běžného života. Bohužel Wolf se ztratil 20.12.2019, byl spatřen naposledy v oblasti Ústí nad Labem - Střekov.

Více info ohledně týnecké kauzi se dočtete zde a zde.
 

← zpět