Aktuality

Vážení, zejména milovníci zvířat, zvláště psů,

nemohu jinak než se s Vámi podělit o příběh pejska s pohnutým osudem, který se dílem několika dobrých náhod stal členem naší rodiny.

Asi před pěti lety, stejně jako již několikrát v minulosti, jsme si osvojili “nejhoršího” (nejzuboženějšího) psíka z útulku u Teplic s cílem dát ho zpět do celkové kondice a nabídnout mu co možná nejkvalitnější život s námi .... .

Naše první cesta vedla do veterinární ordinace , kde mimo spousty snadno a rychle řešitelných drobných zdravotních problémů byla také bohužel diagnostikována porucha funkce nadledvin , odborně jmenovaná jako Cushingův syndrom, což je vážná záležitost .

Jako řešení nám byla nabídnuta léčba přípravkem Vetoryl – v našem případě na základě provedené diagnostiky stupně tohoto typu onemocnění v objemu dávkování 7mg této látky denně. Dále jsme změnili stravu z běžné na výhradně dietní se zaměřením na onemocnění ledvin (s označením Renal).

Bezprostřední reakce organizmu byla pozitivní ve smyslu úpravy vysoké nežádoucí hladiny hormonu nadledvin v krvi na optimální hodnotu. Následné doporučení preventivních kontrol krevního obrazu v intervalu vždy po šesti měsících jsme úzkostlivě dodržovali, k naší velké radosti všechny hodnoty po dobu cca 2,5 roku byly stále v pásmu OK.

Po uplynutí tohoto času se ale začaly najednou prudce zhoršovat sledované zejména ledvinové parametry. Reakce klasické západní veterinární medicíny byla pro nás laiky překvapivě velmi nepříznivá v prognóze s tím, že po 2,5 letech podávání Vetorylu je selhávání až úplné selhání ledvin běžnou záležitostí a tudíž se v podstatě nedá už nic dělat... . V návalu paniky a velké obavy o další vývoj , zdraví a život našeho pejska jsme začali hledat jinde... a věřím, díky nejvyššímu Bohu se na nás téměř neprodleně usmálo štěstí v té podobě, že jsme potkali MVDr. Jaroslava Jančíka, který pracuje v rozsahu a specializaci jež nám do té doby naprosto nebyla známá a nazývá se celostní medicína.

Po opakovaném a velmi detailně zaměřeném testu krve a moči , nám bylo doporučeno přenastavit od základu způsob léčby. V principu se jednalo o úplné vynechání dosavadní chemické léčby Vetorylem a nasazení několika typů výhradně svým původem rostlinných preparátů. Tato skoková zásadní změna na sebe vázala sice nemalá rizika, ale protože jiné řešení již nebylo k dispozici, tak jsme do toho šli bez váhání. V tomto režimu fungujeme zhruba třičtvrtě roku. Za tu dobu došlo k výraznému zlepšení klinického stavu našeho pejska, krevní testy a rozbory moči vychází výrazně lépe než v období před zahájením nového způsobu léčby. Stále nemáme vyhráno, ale jsme rádi za každý den navíc, který můžeme strávit s našim nejlepším kamarádem.

Tento příběh posíláme do světa pro všechny, kteří mají podobný problém, nebo je může někdy v budoucnu potkat stejná situace, kdy se z hlediska klasické medicíny bude zdát vše ztracené ...

Jak vidíte, nemusí to být vždy pravda. Včasné rozhodnutí a správné uchopení nových možností v podobě uplatnění celostní medicíny a přírodních preparátů v léčbě může pomoci zastavit poškozování organizmu a konkrétních orgánů podáváním chemie, a naopak doplňováním potřebných látek do organizmu je možné spustit proces čištění a regenerace tam, kde je potřeba.

Všichni dobří držte nám pěsti !!

← zpět