Aktuality

Ahoj, já jsem Thor. Pamatuji si, jak jsem ležel na studené zemi, v lese, nic jsem neviděl, bylo mi špatně, citíl jsem jen pach vlhkého listí. Pak jsem vnímal víc lidí,něčí ruce, auto, cestu.. Probudil jsem se na divném místě, kterému se říká veterinární klinika, jak jsem později zjistil. Tam jsem byl několik dní, doktoři o mě bojovali a já s nimi, bylo tam teplo, cítil jsem, jak se mi pomalu vracejí síly a nejlepší bylo, když jsem uviděl světlo a vlídné lidské tváře, zase jsem viděl!! Pak jsem jel k dočasné tetě, která se o mě hezky stará a dává mi léky na játra, různé sirupy a prášky. Mně to vůbec nevadí protože mám rád pozornost lidí. Nejdřív mi moc nechutnalo. Upřímně řečeno, komu chutná nemocniční jídlo? Ale pak mi ho dočasná panička ohřála a dávala z ruky a to mi zachutnalo. Potřebuju ještě přibrat, ale prý to bude hračka. Většinu dne se mi líbí spát v pelíšku, rád půjdu i na pohodovou procházku anebo jen tak ňufat v trávě. No tak to víte, už nejsem nejmladší a nemám moc náladu na nějakou mládež nebo ostatní pejsky, prostě si chci užívat svůj psí důchod. Hodit tlapky na gauč, pozorovat svět a odpočívat. Zatím jsem u dočasné tety v bytě vzorný a čistotný kluk. A do auta taky umím nastoupit sám, při jízdě pozoruji z okna, co se děje. Navíc Vám prozradím, že i ovčák se umí stočit člověku na klín, když si mě vezmeš domů, tak Ti to předvedu.........

22.3.Dnešní klidné odpoledne vystřídal okamžitý výjezd ke sraženému a velmi zanedbanému ovčákovi. Pes je apatický, podvyživený a vzhledem k otokům dostal s největší pravděpodobností náraz do hlavy, je na cestě na kliniku do Prahy, kde mají vybavení CT. Pes vypadá zanedbaně, nejspíš se jedná o nechtěné vyhozené zvíře nebo dlouho ztracené.
Držte palce, více informací budeme vědět po vyšetření. Děkujeme nálezcům, že jim nebyl jeho život lhostejný a MP Teplice za možnost převzetí do naší péče.

22.3.: pes zůstal na hospitalizaci a zřejmě tam nějaký čas pobude. Dle slov veterinářů nebyl pravděpodobně sražený autem, ale je dlouhodobě zanedbaný, silně podvyživený a dehydrovaný. Žaludek měl plný trávy a kamení. Hlavu má v pořádku, aneb takhle velkou ji má mít, jen zbytek těla tomu neodpovídá... Byly mu udělány rentgeny celého těla, kdysi to byl krásný statný ovčák a "tohle z něj zbylo". Má extrémně vysoké jaterní hodnoty za hranicí měřitelnosti, toxické látky se dostávají do mozku, v důsledku toho pravděpodobně nevidí. Padl v podstatě vysílením. V tuhle chvíli ho veterináři zkusí stabilizovat, pomalu rozkrmovat, zbavit toxinů a srovnat jaterní hodnoty. Má tu nejlepší péči a je jen na něm, jestli to zvládne. Držte mu palce a sdílejte, možná ho někdo už delší dobu hledá...

23.03.2020
Pejsek se rozjedl a vypadá lépe, veterináři říkají, že má chuť k životu, pejsek je na infuzích a pročišťuje se mu tělo od toxinů. Ale bohužel ještě nemůžeme jásat, jelikož játra jsou na tom hodně špatně a zdaleka není vyhráno. Musí se udělat biopsie jater, aby se zjistilo zda jde o cirhózu, bakteriální zánět či o kumulaci mědi. Jelikož se pro biopsii musí odebrat vzorek jater, je potřeba nejdříve udělat test na srážlivost krve, aby pejsek při odběru nevykrvácel v případě že srážlivost bude nízká. Dnes by měli mít na veterině výsledky a dozvíme se tak, zda je biopsie možná či nikoliv.

Další zásadní novinou je, že se nám ozval majitel pejska a není to poprvé, co pejsek utekl. Pán zní po telefonu solidně a o pejska má velkou starost. Majitel bohužel navštívil jen jednoho veterináře, který pejskovi neudělal ani krevní testy a jen mu "něco napíchal" tudíž se ani nezjistily závážné jaterní problémy, které budou mít celý pejskův stav na svědomí. Veterinární výlohy se v tuto chvíli pohybují okolo 30 000 Kč, majitel se na těchto výlohách bude podílet. Samozřejmě pro jednotlivce je tato částka vysoká a tak jsme se domluvili, že pejskovi a majiteli finančně vypomůžeme.

S tímto příběhem jsme si ovšem uvědomili jednu věc. Je mezi námi spousta pejskařů, kteří své psy milují, ale zároveň o nich nic moc neví a slepě věří veterináři i když se pejsek viditelně nezlepšuje.Tímto prosíme všechny: "důvěřuj, ale prověřuj!!" Žádejte u svého veterináře důkladnou prohlídku a krevní testy pro své zvíře, stejně jako byste to řešili u sebe či u svých dětí a pokud se Vám ani poté nedostává kvalitní péče pro vašeho miláčka, prostě si najděte lepšího veterináře.

28.03.2020
Trošku si zajásáme, protože pejsek vypadá celkově mnohem lépe! Test na srážlivost krve dopadl dobře a mohl se tak odebrat vzorek jater na histologii, výsledky by měly dorazit do pár dnů. Jinak krevní vyšetření ukázalo, že hladina červených a bílých krvinek je v pořádku. Pejsek dokonce neviděl z důvodů velké toxikace v těle, ale to už je v pořádku a pejsek má vidění opět v pořádku! Hezky se orientuje a má chuť k jídlu. Tak držte palce ať už je tento krásný ovčák co nejdříve v pořádku!


01.04.2020
AKUTNĚ SHÁNÍME DOČASNOU PÉČI. Majitel se nám více neozval proto hledáme dočasnou péči s nutnýma kontrolama na veterině v Praze. Má částečnou fibrózu jater a zánětlivý proces v těle ... pravděpodobně kvůli autoimunitnímu problému. Bohužel tento stav je již nevratný. Pejsek hezky poslouchá a má hygienické návyky! 

03.04.2020
Náš bojovník JE V DOČASNÉ PÉČi, kde se chová naprosto vzorně! Dostal jméno THOR. Je v bytě stoprocentně čistotný, tichý a klidný. Dostává ještě kombinaci léků, jaterní dietu a musí se pomalu rozkrmovat, je stále hodně hubený.. Thor jde za týden na kontrolu a bude hledat domov, v teple, uvnitř a u někoho, kdo mu dá svoji lásku. Děkujeme dočasným pečovatelům. že si neváhali vzít do pražského bytu staršího ovčáka, o kterém jsme ani neměli moc informací a nikdo nevěděl, jak se bude v bytě chovat, protože uvnitř nikdy nežil. Výsledek je, že gauč našel hodně rychle a cítí se na něm jako doma.

THOR NAŠEL SVŮJ MILUJÍCÍ DOMOV!

R.I.P. - THOR - včera vydechl naposled. Moc nás mrzí, že se k nám nedostal dříve, moc nás mrzí, že si užíval rodiny, lásky a hlazení jen jediný měsíc. Bohužel se jeho stav náhle zhoršil, tak náhle, že umřel v noci ve svém pelíšku, ještě stihl dloubnout čumákem do své rodiny, probudit je, rozloučit se.. Než se stihli obléci připraveni jet na nonstop veterinu, kam jezdil pravidelně na kontroly, tak při stálém hlazení odešel za duhu. Večer předtím ještě vesele s paničkou pomáhal při zahradničení a hrabal v záhonku. R.I.P. Thore. Tvoje nová rodina truchlí, byl jsi úžasným psem a za tu krátkou dobu jsi jim dal tolik lásky a životní moudrosti, že se s Tebou těžko loučí... ale věříme, že už spinkáš v klidu a nic Tě už nebolí..

Rodině moc děkujeme, za úžasnou péči, časté ježdění na veterinu a moře lásky, které Thorovi dali. A Vám všem, že jste na Thora přispěli a my mu mohli život aspoň o trochu prodloužit. Děkujeme.


Zároveň apelujeme na všechny majitele pejsků, zvláště těch starších, aby jednou za čas nechali udělat svým miláčkům krevní testy, základní vyšetření stojí 600-1000,-Kč a často odhalí onemocnění, které lze včas léčit.

 

← zpět