Aktuality

Příběh kocourka Panthera pravděpodobně spousta z vás u nás na stránkách zaregistrovala.

Tenhle nebohý tvoreček se k nám dostal 18.2. naprosto vysílený a na pokraji života. Nevážil skoro nic, měl zdeformovanou hlavičku, a tak veterináři dokonce uvažovali o eutanázii.. Ale Panther na sobě nedával znát žádné bolesti a jeho chuť k životu nás přesvědčila dát mu šanci. Šanci na život. Šanci na nalezení domova. Takovou příležitost si totiž podle nás prostě zaslouží každé zvíře. A víte co? Z 99% se to vyplácí! 

Pantherova diagnóza je dodneška nejasná. Nikdo neví, zda jde o vrozenou vadu nebo ho třeba srazilo auto.. Důležité ale je, že se Panther svojí šance chytil za pačesy a teď si náramně užívá života. 

Vždycky bude trochu jiný. Jak říká dočaskářka - je to jako by měl downův syndrom. Má své specifické vzezření, nikdy nemňouká, ze stolu oběd neukradne, je jak malé miminko, které potřebuje mazlit. Odhadem by mu mohl být zhruba rok. Je s největší pravděpodobností slepý, avšak to mu nebrání být veselým, spokojeným kocourkem. Povahou je velmi přátelský, uvítá psí, lidské i kočičí kamarády. Ale víte co uvítá úplně nejvíc? DOMOV.. Někoho, kdo si ho zamiluje přesně pro to, jaký je, a bude ho opatrovat s láskou, jakou si zaslouží.. Najde mezi vámi spřízněnou duši? 
 

NAŠEL SVŮJ DOMOV, Panther se vyhříval v paprscích lásky a hlazení půl roku, než tiše odešel. Odešel ale milován do poslední minuty.


Nechali jsme se Pantherovým příběhem inspirovat a na nšem e-shopu můžete naleznout "Pantherovu edici".

Historie:

18.2.Tento kocourek byl nalezen včera v podvečer na Cínovci ve velice zuboženém stavu.
Kocoura jsme odvezly na veterinu, kde nám byla doporučená euthanazie. Ovšem naše ošetřovatelka, která s kocourkem byla, viděla jeho chuť k životu. Tudíž jsme se rozhodly odvézt kocoura na hospitalizaci na veterinární kliniku. Zde se vyjádřili, že kočička má šanci a dostal jméno PANTHER.

Udělalo se krevní vyšetření, testy na FeLV a FIV a vše vyšlo v pořádku. Dále budou provádět CT hlavy, aby zjistili, z jakého důvodu je hlavička deformovaná. Více informací budeme vědět dnes večer.

19.2. Panther dokázal, že umí zabojovat a propouští ho z kliniky a čeká ho útulek... Jeho stav je zatím stabilizovaný, i když bojuje se silným zánětem v oblasti hlavičky, byl silně dehydrovaný, ale díky kapačkám se probudil k životu. Panther je slepý, možná právě proto je tak vděčný za každý kontakt s člověkem.

Vyšetření ukázalo prořídnutí lebečních kostí, příčina není zřejmá, může to být výsledek staršího úrazu hlavy, nebo i nádorového bujení. Momentálně potřebuje hlavně být v teple, opečovávaný, dobře krmený, aby mohl ukázat, že má jako správný kocour 7 životů. Veterináři už ho propouští domů a my doufáme, že ho čeká rekonvalescence jinde než v útulku... Panther je Fiv a Felv negativní, je vemi hodný, mazlivý, snášenlivý.. 

 

← zpět