Aktuality

Tento malý chlapeček byl nalezen v žalostném stavu. Jak vidíte na fotkách, pejsek je zbídačený až běda. Zarostlý, zacuchaný, celou srst má zplstnatělou a velice zapáchající. Výtok z očí, v uších nejspíše silný zánět a kůži podrážděnou plnou klíšťat.

Po 3hodinovém stříhání celého zapáchajícího "krunýře" jsme objevily po těle rány, jsou to nejspíše proleženiny, předpokládáme, že byl někde zavřený. Má přerostlé drápy a je velice podvyživený. Čeká ho v nejbližší době pečlivá veterinární prohlídka. 

Malvínek je sice starší, ale stále vitální pejsek, co si umí hrát a radovat se ze života a rozhodně se za Vámi na procházce nebude plazit, bude vesele cupitat před Vámi a očuchávat všechno kolem. Malvínek se snese s ostatními pejsky, je vhodný i k rozumným dětem, které ho nebudou tahat a nosit, má rád hlazení a pozornost lidí. Je nenáročný, část dne v klidu prospí a neštěká. Jedinou jeho nevýhodou je, že zřejmě nebyl zvyklý na pravildelné venčení, asi vyrůstal zavřený někde na malém prostoru. Zatím nemá plně osvojené hygienické návyky, ale snad se to ještě naučí. Malvínek je pravděpodobně hluchý. V tuhle chvíli by pro něj byl vhodnější domov v baráčku, kde by si mohl vyjít sám na zahrádku se vyvenčit. V bytě si bez problému nechá nandat v případě delší nepřítomnosti pánička plenku, takže vše záleží jen na dobré vůli a lásce budoucí rodiny. 

Malvínek má za sebou veterinární vyšetření a podařilo se pro něj najít dočasnou péči. Dle výsledků krve je kupodivu vesměs zdravý i srdíčko má v pořádku, má ale silný zánět močového měchýře, zánět v uších a již zmíněné rány po těle. Dostal antibiotika a už se vyhřívá v dočasné péči. Potřebuje nabrat sílu.

NAŠEL SVŮJ LÁSKYPLNÝ DOMOV!

 

← zpět