Aktuality

V říjnu 2018 byla odhalena množírna, kde docházelo k týrání 56 koček.

Organizace Hlas zvířat okamžitě podal podnět k prošetření případu týrání zvířat a ve stejný den zajistili, že došlo ke kontrole chovu koček za účasti zástupců spolku. My byli také přivolání k záchranné akci.  Po doslova stovkách hodin práce našeho spolku, Hlas zvířat a
Plicka & Partners, advokátní kancelář, sro se nám podařilo docílit pravomocného a vykonatelného rozhodnutí ukládajícího povinnost uhradit náklady spojené s odebráním a umístěním týraných zvířat do náhradní péče a náklady spojené s následnou péčí o kočky a současně jsme docílili pravomocného a vykonatelného rozhodnutí o změně vlastnictví koček. Nyní jsou tedy kočky oficiálně ve vlastnictví státu.

Díky úžasné spolupráci s Městským úřadem v Neratovicích, Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových - ÚZSVM a námi jako útulek AniDef spolu s Hlas zvířat.

Celá kauza, včetně fotek zde. 
(foto z tohoto článku použito i v této galerii - úvodní foto + prvních 7 fotografií))

Další info + video zde.
 

Máme pro vás po delší době, pro nás velmi náročné a plné každodenních příjmů, nové fotky a pozdravy od Neratovických kočiček, které už si pár měsíců hřejí kožíšky a léčí tělo i duši u nás a v dočasných péčích. Ačkoli jsme se v to na začátku bezprostředně po odběru kočiček báli uvěřit, máme velkou radost, že se podařilo udržet při životě všechny kočky, kocoury a i nejmenší (několik velmi vážně nemocných) koťátka i seniory. Mají za sebou hospitalizace, kapačky, týdny léčby antibiotiky kvůli chronickým průjmům, zánětům dýchacích cest a očí, zničeným zubům, ránám na kůži atd.. dobře jsme zvládli i vyjmutí nevidomého neléčeného oka jedné kočičky či u jiné opakované operace vyhřezlého střeva v důsledku dlouhodobého neléčeného průjmu. Několik koček mělo na sono zjištěny plné dělohy hnisu a musely být akutně kastrovány.

Za obětavé dočasné péče moc děkujeme Teplické kočky, z.s. a Kitt&Café Toulavý ráj - obě tato zařízení můžete navštívit, přeptat se na zde umístěné kočičky a případně podarovat materiálními dary pro tyto i další jejich svěřence, dále pak skvělým domácím dočaskářům panu Fialovi, paní Virthové, Hance Mullerové a paní Rothové. A velký dík i naší úžasné dobrovolnici Zdence Křížové, která se stará o evidenci všech Neratovických kočiček, objednávky potřeb pro dočasky atd. Zdeni jsi anděl.

Podrobnější prohlášení k novým právním skutečnostem v případu vám v nejbližší době poskytne Hlas zvířat, který nás v případu úspěšně zastupuje a již docílil pravomocného rozhodnutí ve věci odebrání koček a uspěl i proti odvolání u odvolacího orgánu. Obě tyto instance shledaly na základě zjištění Veterinární správy důvody pro jejich odebrání za víc než dostatečné.
Nyní je pro nás prioritou úspěšně doléčit ty jedince, u kterých ještě léčba pokračuje, a co nejdříve je moci začít umisťovat do rodin, aby konečně mohly začít žít životy spokojených, zdravých, milovaných a mazlených členů rodiny. Některé to už opravdu moc potřebují, protože zejména jejich psychické zotavování a získávání důvěry v člověka bude běh na dlouhou trať. Do tohoto stavu se nade vší pochybnlst dostávaly dlouhodobě, a proto je a bude bohužel i jejich rekonvalescence dlouhá...

Veškeré náklady nadále hradí AniDef, z.s. z účtu č. 2401251539/2010. Děkujeme za podporu vám všem, kdo jste na péči o tyto kočičky přispěli a přispíváte! Bez vás bychom to nezvládli.

← zpět