Aktuality

Ferda, rytíř na dvou kolečkách, který nenechá žádnou ženu ve štychu.

Ferda se k nám původně dostal jako obyvatel hotýlku na nějakou dobu. Po čase se ho majitelka ze zdravotních důvodů musela vzdát a Ferda nám tak zůstal. I přesto, že je Ferdovi už 11 let, nedává to na sobě znát, stejně tak si nepřipouští svůj handicap, kdy nebyl včas operován a Ferda tak na zadní nožičky ochrnul. Je plný života a radosti z něj. Kdyby to jen trochu šlo, skákal by pro pozornost do vzduchu, ale protože mu jeho zadní nožičky úplně neslouží, alespoň nosí jeden aport za druhým a projevuje lásku tisícem pusinek. Ferda měl po domácku vyrobený – velmi nevyhovující vozíček, a tak jsme se rozhodli vyrobit jej přímo na míru. Strhla se neskutečná vlna solidarity a pomoci, kdy spousta z Vás přispěla na Ferdův vozíček. Po čase se nám ozval pan Hutira (tímto ještě jednou moc děkujeme) a rozhodl se celý vozíček financovat. Firma AnyoneGo vyrobila vozíček na míru v hodnotě 13 410,-Kč (firma AnyoneGo poskytla pro útulkového pejska 10 procent slevu, děkujeme!).

Ale proč tohle zmiňujeme právě dnes? Jistě si vybavíte naši milou psí seniorku – ovčandu Daru, kterou nám bylo doporučeno s vážnými zdravotními problémy poslat za duhový most.. fenka Dara nebyla schopná chůze, tak jako on – Ferda se do ní ZAMILOVAL, neskutečně si jí oblíbil a byl schopný pro ni udělat cokoliv. Jako zázrakem Ferda začal používat zadní nohy a POSTAVIL SE NA NĚ, byť jen na pár vteřin.

Tak jak je to u nás v AniDef zvykem, neradi slyšíme špatné zprávy a chceme slyšet názor hned několika odborníků. I přesto, že nám bylo několikrát sděleno, že Ferdův handicap je již nenávratný a doživotní, i přesto jsme nezaháleli a vyrazili s Ferdou na konzultaci do Vetcentra v Praze, kde svitla naděje!! Ferda absolvoval první rehabilitaci, která byla tak úspěšná, že došel po svých až k autu a po cestě „domů“ do útulku spokojeně spinkal. Nyní ho čeká každý týden jedna, tak nám držte palce!

Pro našeho rytíře, který prozatím odložil kolečka stranou, hledáme domov nebo dočasnou péči v Praze nebo v okolí, s možností každý týden dojíždět na rehabilitace, které by mohli Ferdu znovu postavit na nohy!!! Na Ferdu přispělo mnoho lidí, prostředky použijeme na jeho rehabilitace a veškeré náklady spojené s jeho péčí, které bude nadále hradit útulek.

Ferdík potřebuje dotek, pohlazení a společnost. Ostatní pejsci mu nevadí, při častém venčení je čistotný, případně je možné mu při delším časovém úseku bez venčení nasadit plínku. Jeho neoblíbenější místečko na spaní je psí domeček. Přes den se rád hrabe v dečce nebo odpočívá u dveří a hlídá. Rád by si ve svém důchodu ještě lehl na gauč ke svému páníčkovi či paničce a jen tak spokojeně poslouchal televizi. Ferda ještě nepatří do starého železa, je to typický jezevčík, cizí lidi vyštěká, svoje miluje, na nové si brzy zvykne, zvláště za piškot. Uvítá psího kamaráda, nebo ideálně fenku, Ferda je totiž velkým milovníkem žen.

 O výše zmiňované ovčandě Daře s dobrým koncem se můžete dočíst zde.

Ferda (13.11.2020) podstoupil kardiovyšetření a dostal léky na srdíčko, následně ho ještě čeká čištění zoubků v inhalační narkóze.

Více o Ferdovi se můžete dozvědět z reportáže Blesku: zde.

FERDA NAŠEL SVŮJ DOMOV AŽ NA MORAVĚ, KDE JE MOC SPOKOJENÝ a pravidelně chodí na RHB !! ♥ DĚKUJEME

FERDINAND

Ferda bude asi znovu chodit!

Více informací
← zpět