Aktuality

Ahoj lidi !!!!
Pokud znáte Anidef, znáte určitě i mě. Jmenuju se MAX a jsem tady v Žimu vlastně už takovej maskot. V červenci 2017 mě odložili do útulku a já tu pořád ještě tvrdnu v kotci.


Víte, já mám v sobě vlka. A tenhle vlk ve mně má fakt strach. Bojí se lidí, bojí se doteků, bojí se i o svoje jídlo. No a když se cítí ohroženej, tak kouše. Vždycky se ho snažím krotit, protože kousat nikoho samozřejmě nechci, a musím vám říct, že v poslední době se mi to dost dobře daří. S holkama v útulku jsme si stanovily jednoduchý pravidla, a když se dodržují, svět je najednou krásnej a vlk se přestává tolik bát. To se pak s lidmi rád pomazlím, za pamlsky předvedu i nějaký psí kusy nebo běhám pro míčky.

A ačkoliv mám holky odsud fakt rád, ještě radši bych měl konečně svůj vlastní domov. Byl bych vděčnej za zahradu, kterou bych mohl hlídat a rozumného páníčka nebo paničku, který by se ke mně chovali hezky. Už mám půlku života za sebou, nechci tu druhou půlku koukat zpoza mříží na všechny moje psí kámoše, jak postupně odcházejí s novými pány… Nechci být maskotem útulku. Nechci tu zestárnout. Já chci ještě žít!

Max byl přijat do útulku v červenci 2017 po zemřelém majiteli. Je to krásný a statný kříženec Československého vlčáka, 7 let starý. Byl zvyklý na svou zahradu a zateplenou boudu. Je to pes pro zkušeného člověka, bohužel se při nesprávném přístupu projevuje agresivně a jeho útoky jsou velmi tvrdé. Svou misku s jídlem si hlídá obzvláště. Na ostatní psy reaguje vesměs dobře, fenky má rád. MAX se postupem času díky pozitivnímu přístupu dostal do psychické pohody a v prosinci 2018 absolvoval vánoční focení "svou ošetřovatelkou" Dominikou, které důvěřuje. Ušli spolu opravdu velký kus cesty a MAXe můžeme konečně prohlásit za "adoptovatelného", samozřejmě pouze velmi zkušenému člověku, který za ním bude docházet a pomalu získávat jeho důvěru a bude pokračovat ve výcviku pozitivními metodami. Člověku, který bude mít na paměti, že pokud MAX znejistí, umí tvrdě zaútočit.

Srpen 2018: Náš "polovlk" MAX se psychicky vyrovnal a sklidnil natolik, že mohl konečně podstoupit kastraci. Se svojí oblíbenou ošetřovatelkou Dominikou zvládl vše na jedničku, hezky nastoupil do auta, dokonce ani nehnul brvou při aplikaci injekce u veterináře. Ještě pár let a uděláme z vlka beránka. Max stále doufá, že útulek není jeho poslední životní zastávkou a potká na své cestě někoho natolik vyrovaného, zkušeného a uvědomělého, s kým stráví zbytek života. Na své lidi se fixuje a spolehlivě je ohlídá.

Listopad 2018: MAX se postupem času dostal do psychické pohody a dnes absolvoval vánoční focení "svou ošetřovatelkou" Dominikou, které důvěřuje. Ušli spolu opravdu velký kus cesty.

Květen 2019: Sedíte? To je dobře! Máme pro vás totiž skvělou novinu! Náš polovlk Max se s ošetřovatelkou Dominikou vydal na socializační výlet, kde absolvoval procházku přímo v centru města. A víte co? Vše proběhlo na výbornou! Do auta si nastoupil sám, vzorně se nechal připoutat a celou cestu jen klidně posedával a pozoroval okolí. Ve městě se projel na eskalátorech, které ho sice zprvu rozhodily, ale upřímně – kterého psa ne? Při druhé jízdě už byl ale o něco jistější. Procházka po náměstí ho spíš nudila, znejistily ho pak snad jen trochu fontány. Když si pak označkoval parčík dle svojí potřeby, šli se s Dominikou trochu osvěžit na terasu restaurace, kde si objednal u číšníka misku s vodou. Chvilku si v klidu odpočinul a pak se vydali zas na cestu zpátky do útulku. Max je prostě šikula a dělá pomalu ale jistě jeden pokrok za druhým! Snad se na něj již brzy usměje štěstí a najde se člověk, který by mu porozuměl a poskytl domov.


Do adopce odejít může, ale pouze k člověku se zkušenostmi s náročnými psy. Navíc před adopcí bude nutné postupné seznamování s Maxem v útulku pod vedením ošetřovatelky, která s ním pracuje. 

Více fotek z Maxovo cesty najdete na našem FB, v jeho albu zde.

 

MAX

Maskot útulku, 11 let, pouze pro zkušené majitele, v útulku od července 2017

Více informací
← zpět