Aktuality

Týnko, jak vůbec víkend plný Agility začal? A jak probíhal první den?

 

Víkend nám začal už v pátek, kdy jsme se seznámili a rovnou se vrhli na první ranní trénink.  

Po tréninku jsme postavili stany a probrali jsme vše důležité. Pak byl čas na trochu volnější aktivitu, a tak jsme vyrazili k vodě, kde se psi pořádně vyřádili. No a jelikož jsme toho stále neměli dost, vyrazili jsme ještě po koupání i na procházku, aby chlupáči trochu proschli.  

Když jsme dorazili zpět do útulku, rozhodli jsme se trochu si zasoutěžit. Tato soutěž měla otestovat psy v přivolání za páníčkem. Psi probíhali docela dlouhou trať plnou hraček a pamlsků. Vítěz téhle odpolední soutěže byl samozřejmě náležitě odměněn.

Večer byl další trénink a po tréninku už jsme jen sedli k ohni, opékali buřty, povídali si a pak už jsme zalezli do stanů a šli spát.

Wow, tak první den jste toho stihli opravdu hodně. Jaká byla sobota?

V sobotu ráno jsme nelenili a začali opět tréninkem.

Po tréninku jsme se i za špatného počasí vydali na výšlap na Lovoš. A vyplatilo se, neboť nahoře bylo krásně vidět. Po náročném výšlapu jsme si dali taky trochu odpočinku, po kterém následovala další soutěž. A to hned ve dvou disciplínách. Obě disciplíny souvisely s odložením. Jedna byla odložení na dálku – kam nejdále dojde paníček, než se pes pohne. A druhá byla na čas, jak dlouho zůstane pes sedět, než se pohne. Na vítěze opět čekala odměna v podobě malé ceny.

Odpolední trénink byl zpestřen výměnou psů, která se spravedlivě losovala. Každý si tak mohl vyzkoušet běžet s jiným psem a něco se tím přiučit.

Večer pak následovalo posezení u ohně a opékání. A pak jsme se tradičně vydali na kutě do našich stanových ložnic s doprovodem bubnujícího deště.

Počasí vám opravdu nepřálo. Ale opět jste se nedali a zažili sobotu plnou aktivit, tréninku a zábavy. Tak nám prosím prozraď, co se dělo závěrečný den -  a to v neděli.

 V neděli ráno jsme začali jak jinak než tréninkem.  A po tréninku jsme si dali další zajímavou aktivitu, a to běhání lidí s lidmi.

Počkej Týnko, to ses asi spletla. Myslíš běhání lidí se psy?

Nene, opravdu myslím běhání lidí s lidmi. Místo vedení psa se lidi vedli navzájem, aby si vyzkoušeli to, co zažívá pes. Jak ten, co ukazuje běží a jestli ukazuje, jak má. Po téhle srandě všichni uznali, že to pejskové mají mnohem, mnohem složitější. Po tréninku se jelo na společný oběd a kafíčko. Po té šlofíček a psychická příprava na závody. No a poslední víkendové odpoledne si účastníci měli možnost vyzkoušet dva parkury v závodní atmosféře. Z obou běhů vyšli vítězové a nechyběla ani cena útěchy a cena za nejlepší tým víkendu.

Moc děkuji všem, kteří se přihlásili a neodradilo je ani nepříznivé počasí. Moc doufám, že si všichni Agility víkend v AniDef se mnou moc užili, protože já jsem si to užila moc a už se moc těším na další víkend, na jehož přípravách již pilně pracuji.

 

Týnko děkujeme za krásné vyprávění. A vy určitě sledujte AniDef na sociálních sítích, protože již brzy Vám prozradíme termín dalšího Agility víkendu v AniDef s naší Týnkou a její smečkou.

A jelikož Týnka je skvělá i za foťákem, tak jsou z celého víkendu krásné fotky.

← zpět