Aktuality

22.6.2023

V horký červnový den se v dopoledních hodinách našel v opuštěných sklepních prostorech kocourek, kterého tam nejspíš omylem někdo zavřel. Odkud se tam dostal a jak dlouho byl zavřený se těžko odhaduje. Byl nalezen v kritickém stavu. Velký britský kocour, který normálně mívá kolem 7 kg, byl vyhladověn na kost a jeho váha při příjmu na kliniku byla kolem 2 kg. Kocourek byl vyhladovělý a silně dehydratovaný. Stále však nemá vyhráno. Bojuje na veterinární klinice o život. Jeho tělo zatím nefunguje, jak by mělo a celkový stav kritický.

10.7.2023

Kocourek, Nopál, je momentálně mimo ohrožení života. Momentálně každý den cvičí ochablé končetiny a pomalu sílí v karanténním boxe. Žije, ale je před ním ještě dlouhá cesta než a jestli vůbec bude jeho tělo fungovat zase jako dřív. Držíme palce a s láskou ošetřujeme každý den. 

Děkujeme všem úžasným AnDělům, že můžeme zachraňovat. 

Bez akutní hospitalizace by Nopálek zemřel.

1.8.2023
Ještě den a zemřel by hlady 
Když jsme 20.6. vyrazili na výjezd, netušili jsme, co nás tam čeká. Ve sklepě ležel polomrtvý, na kost vyhublý britský kocour, který sotva dýchal. Okamžitě byl převezen na veterinární kliniku Live, kde hospitalizací začal boj o život. 
Zprvu mu moc nadějí nedávali. Kocour, který může normálně mít kolem 7-8 kg vážil pouhé 2 kg. V opuštěném sklepě, odkud se neměl jak dostat, musel být odhadem minimálně 14 dní. 14 dlouhých dní, během kterých pomalu umíral. Zachránilo ho mňoukání, na které se z posledních sil zmohl. Jeho volání o pomoc uslyšela paní, která ihned jednala a nález kocourka nahlásila na policii. 
Zázraky se děly a kocourek Nopál přežil. Silná podvýživa však poznamenala jeho zdravotní stav natolik, že se musel znovu učit chodit. Každý den s ním ošetřovatelky cvičily a ztuhlé, oslabené končetiny mu prohýbávaly a postupně ho stavěly na nohy.
Je to bojovník a fyzicky se dává pomalu a jistě do kupy. Teď je čas zalepit tu díru na srdíčku. Najít domov. Najít rodinu. 
Nopál je klasický britský kocour, který neví o tom, že je kočka, a tak spíše než kočičí společnost, vyhledává tu lidskou. 
Je to obrovský mazel a milovník, který má vedle lidského kontaktu, u kterého vrní tak, že neslyšíte televizi, také rád svůj klid.8.8.2023

Adopci týdne je Nopál. Nádherný britský kocour, který se zachránil jen díky všímavé paní. Nopál byl sám zavřený ve sklepě, nikdo neví, jak dlouho, pravděpodobně kolem 2 týdnů. Byl vyhublý na kost, měl atrofované svaly, byl dehydratovaný, ale žil! Strávil několik dní na hospitalizaci a potvrdil, že kočky mají 7 životů.Nopála jsme z hospitalizace přijali do útulku, podařilo se mu pohybem a cvičením v útulku trochu nabrat svaly, začal sám chodit a mohl začít hledat domov. Zájemců měl samozřejmě jak se na briťáka sluší a patří hodně, jenže jsme vybírali nejen my, ale i sám Nopál. Nelíbilo se mu pobývat s jinými kočkami, vybíral si i lidi, některé rovnou seknul při příchodu. Nakonec si vybral a má úplně skvělou rodinu. Je jedináčkem, má paničku pořád pro sebe a je králem celého bytu. ​Rodina má zkušenosti s britskými kočkami tak ví, co od tohoto aristokrata čekat. Nopál je za domov neskutečně vděčný a snad brzy zapomene na utrpení ve sklepě.

31.8.2023

BÉĎA (Nopál) všechny moc zdraví, sílí a roste v opravdu majestátního krasavce. Doma je moc spokojený, postel, to je jeho království. Páníčkům zbývá místo v pelechu, ale tak to má být. (Pozdrav od Nopálovo/Béďovo rodiny).

 

NOPÁL (po adopci Béďa)

majestátní, nádherný Nopál

Více informací
← zpět