Aktuality

V červnu opustilo útulek 14 pejsků a 6 kočiček, 1 osmák a 2 kozičky.

Psi

ALLI, ROLF, BAILEYS,DYLISA, CIR, ARTHURITO, LUCKA, TOMÁŠ, ESTERKA, MORGAN, BASTIEN, BRENDY, CARLIČKA, FINLANDIA

U ARTHURITA to byla taková „plíživá adopce“. Mladý pár k nám chodil venčit… a chodil a venčil a bral pejsky na výlety a bral na výlety čím dál častěji Arthurita. Jednoho dne se zeptali, co by museli udělat, aby ho mohli adoptovat. Tak jel Arthurito ještě na zkoušku k nim domů, aby se zjistilo, jak moc bude překvapený z vnitřních prostor a jak bude reagovat na klec s domácími potkany. Arthurito chytil svou šanci za pačesy, choval se úplně vzorně a bylo rozhodnuto. Často máme strach ze svěřování pejsků mladým lidem, ale na druhou stranu mladý pes patří mladým lidem. Mají energii se mu věnovat, unavit ho, zvládnout jeho temperament. Důležité pro nás vždy je, aby lidé měli zajištěná „zadní vrátka“ v případě různých situací, které mohou v jejich životě nastat – rozchod páru, změna zaměstnání, ztráta bydlení nebo narození dítěte. Víme, že nelze všechny situace předvídat a naplánovat, ale je dobré o nich přemýšlet. Rozhovory na taková témata jsou někdy náročné, ale jsou potřeba a nám vždy pomohou učinit finální rozhodnutí o adopci. Často takové zamyšlení pomůže i samotným adoptivním rodičům a pomůže jim uvědomit si důležitost kroku, který chtějí učinit. Stačí si přečíst nápis před vchodem k nám do útulku: „Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal“ . Doufáme, že tento pár bude za Arthurita zodpovědným už navždy. Každopádně Arthurito je už teď miluje a nový domov si opravdu užívá.

ROLF bude bydlet v domku se zahrádkou a bude mít paničku celý den pro sebe. Akorát si bude muset na brzké vstávání, protože první procházku bude mít l už v 6 ráno. Takhle byli zvyklí chodit s předchozím také adoptovaným pejskem a prý by ji kamarádky neodpustily, kdyby nedodržela tradici.

CIR se k nám dostal jako nádherný německý ovčák s PP, který skončil zavřený v kotci bez procházek a bez poznávání světa kolem. V útulku byl najednou vyjevený, co všechno jde objevovat a poznávat, naučil se celkem rychle chodit na vodítku a hlavně ukazoval všem svou dobráckou povahu. Člověk si říká, proč si lidé pořizují psa, když ho jen zavřou do kotce a nechají živořit...a proč chovatelské stanice takovým lidem psy prodávají a pak se o ně už nezajímají, ale to by bylo na delší povídání. Cir u nás oslavil své první narozeniny a brzy našel domov. Ujal se ho pár mladých skvělých aktivních lidí, stejně krásných jako Cir. Moc se k sobě hodí! Doma už mají fenku,se kterou tráví většinu svého času a stejné výsady má teď i Cir, nově BÉĎA. Půlku týdne tráví v Praze a půlku na horách. Cir se nestačí divit, kolik je na světě pachů a vjemů a snaží se všechno vstřebat. Bohužel má za sebou asi i špatné zkušenosti a hned ze začátku měl strach z některých mužů. Majitelé nelenili a okamžitě vyhledali pomoc v podobě konzultace s psím psychologem panem Pavel Bradáč - Psycholog Psů. Díky tomu lépe pochopili Cirovo chování a vědí, jak s ním pracovat. Cir je hrozně vděčný, díky pravidelnému pohybu se pomalu začíná dostávat do kondice a nabírat svaly, které ochably díky pobytu v malém kotci. Domácí fenka nejdřív samozřejmě musela trochu odkázat " vetřelce" do patřičných mezí, aby bylo jasno, kdo je pánem domácnosti, ale teď už si krásně spolu hrají a usínají vedle sebe. Cir občas zapomíná, že není čivava a nejradši by seděl pánovi na klíně. A divili byste se, jak rychle vyměnil kotec za gauč a peřiny.

ALLI byla odložena majitelkou, která se oni nemohla dále starat. V útulku nechtěla být sama, snažila se nám podhrabat pod kotcem, velmi toužila po novém domově. Nakonec si ji vyhlídla rodina, kde moc sama nebude, navíc se může proběhnout i po zahrádce, bude chodit na dlouhé procházky, a ještě s pánem na ryby, aby ji prostě nebylo už nikdy smutno.

DYLISA odjela k velmi veselému a pozitivnímu páru. Hledali menšího pejska na mazlení a společné trávení času, Dylisa nebude skoro vůbec sama. Brzy si oba dvojnožce omotala kolem prstu a je královnu celé domácnosti. No, řekněme si upřímně, že panička má úplně "na háku" a panička je ta, co se zabývá výchovou a taky z ní vždycky vypadne nějká dobrota, takže to je fajn. Venku se Dylisa chová, jakoby jí patřila celá Praha, sebevědomě vítá všechny lidi a psy a rozdává pozitivní náladu na všechny strany.

TOMÁŠ si bude užívat i výběhu na zahradu a čeká ho hezky od začátku výcvik od panička a rozmazlování od paničky. Čeka ho učení nových věcí v psí školce, výlety a procházky a navíc paničky dlouhá prázdninová dovolená, během ní z něj budou vychovávat super psa. Dá se říci, že to má ideálně naplánované, takový hezký psí život by člověk chtěl mít.

LUCKU si vybrala milá rodinka, co zodpovědně přistupuje k výchově štěněte a budou navštěvovat naši cvičitelku Terezku. Lucka se doma chová úplně vzorně, ze štěněte "cupuj co můžeš" je najednou způsobná domácí fenka. Hygienu taky dodržuje a rodina z ní má velkou radost.

ESTERKU odložili majitelé kvůli separační úzkosti. Přitom jinak je to úplně zlatá fenka, milující lidi, děti psy i kočky. Bohužel měla ještě nádorky na mléčné liště a musela se trochu dát do kupy, než mohla hledat domov. Moc děkujeme dočasné pečovatelce Klárce, že se o ni v tu dobu postarala. Nakonec se podařilo jí najít domov rovnou a jela hned z dočasné péče do domova. Přijela do útulku jen podepsat smlouvu. Separační úzkost nové majitelce vůbec nevadí, Esterka s ní bude každý den chodit do práce, do krásného květinářství, kde navíc přivítá všechny návštěvníky.

MORGAN odjela pár dní po kastraci do milé rodiny, kde má dva psí nekonfliktní parťáky plemene king charles španěl - fenku a pejska. Seznámili se ještě před adopcí na společné procházce a vše proběhlo v pořádku. První den v domově už zvládli všichni společné krmení a usínání. Páníčci hledali aktivnější fenku na delší výlety a běhání, protože jejich pejsci sportovním aktivitám už moc nefandí. Morgance se na moc líbí teplý pelíšek i krásná zahrada a konečně má láskyplný domov.

CARLIČKA odjela k pan, která má už jednu čivavku zachráněnou z množírny. Je podobně plachá, nakonec Carlička je doma odvážnější než její kamarádka a pomáhá své předchůdkyni poznávat svět.  Panička pracuje ve zdravotnictví, ale má doma pořád maminku, takže fenky mají neustálou společnost a výběh na zahrádku k tomu.

Čivavku BRENDY si vybrala dáma v letech, která se bála, že ji už nedáme pejska vzhledem k jejímu věku. My si myslíme, že starší pejsci patří ke starším lidem, kde mají 24 hodinovou péči, lásku a klid, který potřebují. Navíc tahle paní pořád občasně aktivně pracuje a byla zvyklá si svojí čivavu brát s sebou. K tomu má skvělou dceru, co sama provozuje kočičí útulek, a dobře ví, kolik stojí úsilí najít zvířeti z útulku ten správný domov. Desetiletá Brendy se ke své paničce skvěle hodí, od se začátku chovala úžasně a za pár dní v novém domově si stihla poznat kamarádky z celého sídliště. Obě dámy v letech jsou spolu jednoduše šťastné.

FINLANDIA odešla k paní, se kterou si užívá ještě celkem aktivního seniorského života. Je to veselá fenka, která je střede vesmítu své nové majitelky a náležitě si to užívá.

BAILEYS odjela k paní, co má zkušenosti s adoptovanými staršími pejsky. Bude žít do konce ve dvou domech se zahradou, mezi kterými panička pendluje. V autě už měla v den adopce připravenou psí autosedačku. Pár dní poté už odjela na dovolenou a má dvě ségry jorkšírky.

BASTIEN. Jeho útulkový příběh začal nevesele. Majitel ho uvázal u stromu a pejsek měl štěstí, že ho vůbec někdo našel. Měl dokonce registrovaný čip, ale na daném telefonu ani adrese se daný člověk už dávno nevyskytoval. Nechápeme, jak se tak úžasného psa mohl někdo zbavit. Bastien byl od začátku hodně přátelský, veselý, vycházel s ostatními pejsky, měl rád procházky, byl čistotný a nic neničil. Hledali jsme pro něj tu nejlepší rodinu! Ta se nakonec našla v podstatě náhodou. Na náš sraz adopťáků přijel Rory se svými dvojnožci, bavili se, užívali akci, poslouchali hudbu, sledovali různá představení, ochutnávali občerstvení, navštěvovali různé stánky... a pak se to stalo: uviděli Bastiena! Neplánovali dalšího psa, ale znáte ten pocit, když nemůžete něčemu odolat. Jednoduše se do něj zamilovali. Zbývalo zkusit, jak se bude líbit 5letému Rorymu, kterého si od nás z útulku brali jako odrostlé štěně. Schválit Bastiena musel i další člen domácnosti - starší jorkšírek, který má samozřejmě všechny na povel. Seznamování proběhlo bez problémů a Bastien skvěle zapadl do této pohodové rodiny. Doma může konečně honit po zahradě míčky, spinkat v peřinách a mazlit se, kdykoliv se mu zlíbí. Máme obrovskou radost!

kočky

ARČI a MEDUŇKA. IXORA a BOHOUŠ, STÉVIE , CIRI

ARČI a MEDUŇKA odešli domů ke skvělé rodině, která má už od nás fenku Dolores od nás. Původně se šli podívat o víkendu na kočičku Meduňku, ale ta byla zamluvená, tak si vybrali Arčiho, který se s nimi šel mazlit. Nakonec zájemci na Meduňku adopci zrušili a byla najednou volná, tak se tato úžasná rodina rozhodla pro oba.

STÉVIE odjela k naší stále podporovatelce, která má srdce pro zvířátka otevřené a má od nás adoptovaná už 2 morčata a kočičku Třezalku. Právě pro Třezalku hledala parťáka, aby si doma měla s kým hrát. Přecijen hrátky s morčetem nejsou úplně to pravé ořechové.

IXORA, mazlivá kočička našla úžasný domov, kterým se jí stal nedaleký domov sociálních služeb. Své zázemí má v sesterně, kde má společnost 24/7 a k tomu hlavně spoustu seniorů prahnoucí po společnosti, kterou Ixorka velmi ráda vyhledává a u toho se nechá hladit a drbat za ouškem.

S Ixorkou dostal šanci i BOHOUŠEK. Kocourek, kterému jsme marně dlouho hledali domov. Jedná se o kocourka, který si zažil mnohé – nepřívětivé podmínky života na ulici a vážné nemoci, které jeho tělo poznamenaly. Nedávno mu musely být vytrženy i zoubky ve špatném stavu, kterému už způsobovaly jen bolest. Bohoušek hledal domov s dozorem a pravidelným měřením hladiny cukru v krvi a případné podání inzulínu. V domově s celodenním dohledem odborného personálu, a navíc společnost kočičky Ixorky? Takové podmínky se zdály jako sen. Změnil se však na noční můru už po prvním dni v novém domově. Bohoušek měl vyhrazené své klidné místečko, kde mohl nerušeně odpočívat. Bohužel ten den byly velké bouřky. Zdálo se, že Bohoušek v klidu odpočívá na parapetu okna zajištěného ochrannou sítí. Ačkoliv venku již přestalo hřmít, Bohoušek se najednou lekl, narazil do ochranné sítě, která pod jeho tíhou povolila a on vypadl z okna. Ošetřovatelka, která s ním byla v místnosti už ho stihla jen zahlédnout, jak v trávě běží pryč. Po Bohouškovi se okamžitě spustilo pátrání. Přes veškerou snahu se ho však stále nepodařilo najít.

Jsme zdrceni. Poté, co přišel dokonalý domov pro kocourka s malou naději odchodu z útulku mu je osudná špatně nainstalovaná ochranná síť? Nechceme tomu věřit. Stále pátráme, i když naděje je každým dnem menší a menší.  Pokud Bohoušek ještě žije, bude někde zalezlý (keř, sklepy, stodoly, kůlny apod.) a nedá o sobě znát. Pokud byste chtěli pomoci, budeme moc rádi, pokud projdete okolí adresy Okružní 104, Meziboří.

osmák - PRAŠIVKA

Malý drobný hlodavec, který se najednou ocitl v útulku se po dvou dlouhých měsících dočkal úžasného domova. Nakonec si ho vyhlídala jedna milá rodinka, kde už se na nej moc těšily dvě hodné holčičky. Roztomilej osmák Prašivka, jehož kožíšek už dávno není prašivej, si tak konečně užívá život, který si zaslouží. 

kozičky SNĚHURKA a POPELKA

Kde se vzaly, tu se vzaly dvě úžasné kozí princezny Popelka a Sněhurka. V útulku si vyléčily své zdravotní neduhy a po 42 dnech jsme konešně mohli psát šťastný konec této pohádky o dvou kozích princeznách.

Zazvonil zvonec a pohádky je konec aneb Popelka a Sněhurka budou žít šťastně až do smrti na obrovské travnaté zahradě se dvěma novýma kámoška - se dvěma ovečkama v klidně lokalitě obklopené přírodou a s moc hodným majitelem.

 

Přepis dočasky na adopci - oficiálně - papírově se již nového domova dočkali i tito šťastlivi, kteří si milující domov už nějaký ten čas užívají: DENNY, LYSANDRA, HERBERT, FINN, MAFALDA, JESSICA, SIBYLLA 

← zpět