Aktuality

Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. -Antoine de Saint-Exupéry
A teď realita.
Pes uvázaný u brány vedle útulku. Co se stalo? Nehodil se? Nebyly peníze? Co si zažil? Je očkovaný? Je zdravý? 
Spousta otázek. Bez odpovědí. 
Pejsek plný strachu, bojí se a reaguje agresivně tak, že je problém ho od brány odvázat. Uvázaný tak byl nejspíš několik hodin. Uvázaný na obojku se mohl v panice a strachu do příjezdu ošetřovatelky uškrtit. 
Je to zbabělé nechat takhle psa? Nebo je to jediná možnost zoufalého majitele? Pro děti máme babyboxy. A pro zvířata? 
Mnoho lidí myslí, že proto jsou tu ÚTULKY. Ale odložení psa není zadarmo, a tak pejsek skončí jako nechtěná věc, věc která nebaví nebo na ni není čas, prostor, finance. Kdo nese zodpovědnost? 
Zvíře NENÍ VĚC, tu nejde jen tak [❌] vyhodit, někde nechat ladem skladem. ZVÍŘATA CÍTÍ, ZVÍŘATA MAJÍ CITY, ZVÍŘATŮM MŮŽE ČLOVĚK ZLOMIT SRDCE. 
O pejskovi zatím nic nevíme. Už samotné odvázání muselo být pro něj obrovsky stresující. Hodně se bál, bránil se, vůbec nevěděl, co se děje a hlavně proč se to děje. 
Tento chlupáč bude na sobě teď muset hodně pracovat, aby měl v budoucnu šanci na nový domov. Překonat strach, zahojit traumata – to není jednoduché. 
AniDef si ho bere po svá ochranná křídla a budeme dělat, co jen půjde, aby se dal psychicky do kupy. Bude to stát obrovské množství času a také peněz. Ale budeme moc doufat, že to vyjde.
Čeká nás dlouhá cesta, přidáte se? 
Staňte se AnDělem, nastavte si trvalý příkaz a zachraňujte s námi!

 

← zpět