Aktuality

 

V dubnu domů odjelo celkem 20 zvířat, z toho 7 kočiček a 13 pejsků.

kočičky: CHUDOBKA, RAKYTNÍK, ČAJOVNÍK, OPUNCIE a ENOLA, BRAMBOŘÍK, ŠŤOVÍK

pejsci: ČOKO, MALÍK, SNĚŽKA, KULIŠÁK, LIŠÁK, VÍLA, UŠATKA, TEREZIE, KYTIČKA, HUBERT, DENNY, ARNY, DROPS

 

Chudobka a Rakytník – odjeli každý zvlášt, ale do jedné rodiny. Aneb tak to dopadá, když si maminka chce pořídit kočičku a vezme s sebou dospělého syna. Z adopce Chudobky máme velkou radost, protože díky ledvinové dietě musela být zavřená pořád v kleci odděleně od ostatních kočiček, protože v kočičím pokojíčku mají ostatní kočky misky s krmením, které pro ni nebylo vhodné. Vysvobozením jí byl až nový domov, kde je vymazleným jedináčkem u citlivé milé paní. No a do Rakytníka se zamiloval její syn s přítelkyní, tak měl štěstí a odjel také domů.

Čajovníka si vybrala rodina, která od nás má již kočičku Iberku a tihle dva si skvěle rozumí a po měsíci v adopci už spolu nejen dovádějí, ale i spinkají a tvoří krásnou černozrzavou dvojku.

Překvapivou adopcí byl společný odchod Opuncie a Enoly – dvou polodivokých koček, pro které je vždy těžké najít domov. Odjely k rodině, která má zkušenosti s adaptací plachých kočiček, časem budou mít přístup ven do i do stodoly se zvířáty, nyní si zvykají uvnitř s výhledem ven, aby věděly, kam patří a kam se mají vracet. Dělají pokroky, už si přijdou k majitelům na krmení. Navíc odešly společně, aby jim nebylo smutno, věříme, že pro ně vhodnější podmínky bychom těžko hledali. O Opuncii, Enole a Čajovníkovi jsme psali zde.

Brambořík odjel do rodiny jako vyložený mazela skvěle zde plní svou funkci. Obsadil gauč a přímo kraluje v bytě. Majitelé s jeho příjemnou kontaktní povahu nemohou vynachválit.

Šťovíka si vybral příjemný mladý člověk spolu si užívají mazlení a dovádění. Celý šťastný opustil útulek a zatím je v dočasné péči a po kastraci už zbývá jen podepsat adopční smlouvu.

Duben se dá nazvat měsícem adopcí malých psů. Výjimkou je pouze Arny, retrívr odložený majitelem. Psali jsme o něm zde. Bydlí až na karlovarsku a našel mladého člověka, co se mu věnuje, podniká s ním spoustu aktivit, takže Arny je šťastný, že vyměnil zahradu za byt, kde má konečně pozornost a lásku, kterou tolik potřebuje.

Útulek opustila Sněžka, velmi citlivá malá bílá dáma, která odjela ke stejně křehké mladé slečně a psímu parťákovi, co jí dodává odvahu, příspěvek o Sněžce jsme psali zde.

Kulišáka si vybrala rodina, co u nás hledala pejska už delší dobu, ale pořád to nevycházelo, jelikož zájemců o malé pejsky je vždy hodně. Málokdy vidíme tak dobře vychované jemné děti, co se umí k pejskům chovat, tak jsme jim s radostí Kulišáka svěřili a on si užívá rodinný život.

Čoko odjel ke skvělému důchodcovskému páru, co měli od nás už dříve staršího pejska a nádherně se o něj starali. Čoko je středem jejich vesmíru, úplně rozkvetl a jakoby omládl. Má své páničky pro sebe 24 hodin denně a dělá jim velkou radost.

Malík byl v útulku hodně ustrašený, v nejistotě se oháněl. Báli jsme se, že se mu bude rodina hledat špatně. Ale přijela rozumná paní se zkušenostmi s pejsky a Malíka důvěru si postupně získala. Sedla si k němu a přesvědčovala ho, že se nemusí ničeho bát. Na druhé návštěvě už se nechal i vzít do náručí. Navíc tráví hodně času s dcerou a jejím pejskem, jsou skoro k nerozeznání, jak tvoří krásnou dvojku. Nedávno už zvládl i psího kadeřníka a strach z neznáma je pomalu ten tam.

Lišák byl už v útulku takový malý bourák a našel stejně bláznivou veselou rodinu. Bydlí v baráčku, spí samozřejmě v posteli a běhá a řádí a směje se spolu s paničkou. Často lumpačí i se synem, kde pak hry na podlaze neberou konce.

Víla byla v útulku hodně klidná, tichá, trochu opatrná. Našla stejně klidný domov, kde má přímo VIP péči. Hned při odchodu nám zamávala v pěkném novém růžovém oblečku a obáváme se, že se jí nás a po útulku vůbec nestýská.

Ušatky je nově Pražanda. Ze začátku musely s paničkou překonat zvykací období na ruch velkoměsta, kdy Ušatka uznala, že nejlepší obranou je útok, tak o ní věděl každý pes i na druhé straně chodníku. Co kdyby náhodou chtěl jí nebo její novou paničku napadnout že? Ale teď už je z ní ostřílená městská královna, vítá všechny pejsky a užívá si procházky s čumákem nahoru. Podle uší jí pozná každý místní pejskař, tak mají s paničkou obě plno nových kamarádů jak na sídlišti, tak v kanceláři.

Denny jakožto malý mladý bílý pejsek vyvolal obrovskou vlnu zájmu, psali jsme o něm samostatný příspěvek v rámci adopce týdne zde.

Terezie odjela k milé důchodkyni, kdy si užívá její neustálé přítomnosti a spolu chodí na procházky s jejími kamarádkami. Panička na svůj věk rozhodně nevypadá a spolu s Terezií jsou to dvě aktivní dámy v nejlepším věku. Je nadšená, je pořád mazlená, k tomu je často navštěvuje dcera a mají o zábavu postaráno.

Kytička odjela do rodiny k dětem, protože ona je rodinným psem, má ráda zábavu, ruch a dokáže se přizpůsobit rodinnému životu. Všichni jsou z ní nadšení.

Hubert má k sobě psí kamarádku, kterou si teda musel trochu získat. Ona totiž dělala fóry a většinu psů neměla ráda. Huberta s jeho přátelskou a přitom submisivní povahou k sobě pustila a teď je z nich příjemná čivaví dvojka. Majitelé jsou rádi, že jejich závislačka získala parťáka a jejich rodina se rozrostla o dalšího člena. Navíc Hubert je totálně nejhodnějším psem i k malým dětem a krásně se k nim hodí.

Drops jel překvapivě až na jih Čech. Adopce byla přitom rychlá a jednoduchá. Manželé měli kdysi podobného psa, hledali přesně takového, Dropsovi se hned líbili a na druhé návštěvě odjel domů.

← zpět