Aktuality

 

21.10.2022

Nenapadají nás slušná slova na tento příspěvek.  Včera ve večerních hodinách jsme přijali malé vystrašené a zoufalé štěně, u kterého nebylo od první vteřiny něco v pořádku.  Při pohledu na jeho krvácející přirození, se nám sevřel žaludek úzkostí. MĚL PENIS SVÁZANÝ DRÁTEM. Ano i my jsme nevěřili a stále nevěříme jak je tohle možné. Kde se bere tolik zlosti v nás lidech.

               

Štěňátko doma hodně čůralo? Zlobilo? Protože chtělo pozornost? Nebo proč? Někdo takový chodí mezi námi?

POMOZTE NÁM NAJÍT TOHO TYRANA!!! Sdílejte!  

Pejsek je čipovaný, dostal jméno Chase. Drát byl natolik utažený, že mu znekrotizovala předkožka, která nepůjde pravděpodobně zachránit a upadne. Musel mít neskutečné bolesti trvající několik hodin. Naštěstí se našel včas a nebyly poškozeny žádné důležité orgány. Zvýšené má pouze jaterní hodnoty a to pravděpodobně z důvodu, že se nemohl vymočit a všechna moč se držela v předkožce.

                 

Měl štěstí v neštěstí, že ho rychle chytla MP Bílina, zavolali nám a my jsme okamžitě vyrazili na veterinární kliniku Veterinární klinika Live. Báli jsme se mu drát uvolnit sami, aby nevykrvácel. Nakonec to bylo možné až v narkóze, protože otok už byl veliký a drát neskutečně silně utažený! Kdyby se pejsek našel o několik hodin později, selhaly by mu ledviny a rozjel by se zánět v těle, drobek by to nepřežil. 

                            

27.10.2022

Příběh Chase vzbudil velkou debatu, šok a my se vůbec nedivíme. Sami jsme po letech hrůz, které jsme během záchrany zvířat měli možnost vidět, byli v naprostém šoku z toho, čeho jsou lidé schopní.

NECHÁPEME a nikdy nepochopíme. Za nás byl na Chasovi spáchán sadistický trestní čin, který jsme nahlásili na kriminální policii.

Přinášíme vám aktualizaci Chasova stavu, který stále ještě nemá vyhráno. Chasovo stav se během víkendu velmi zhoršil, a tak musel jet hned dvakrát na veterinární kliniku, kde nakonec zůstal hospitalizován ve velmi kritickém stavu.

                             

Nekróza se z předkožky stačila rozšířit i do břišní cévy. Veškerá znekrotizovaná tkáň, která se rozrostla až po hrudník, se odstranila. Rána – díra dlouhá přes celé tělo se momentálně pravidelně při narkóze čistí a převazuje. Živá tkáň zatím vypadá dobře a okraje hezky granulují, což je velmi pozitivní zpráva.

Chase však nemá ještě ani zdaleka vyhráno. Bohužel je zde velké riziko celkové sepse, trombu a ohrožující je i opakovaná anestezie, která je však bohužel nutná, protože ,,zaživa‘‘ se rána čistit a převazovat nedá, jelikož má velké bolesti.  

                                     

Chase je obrovský bojovník, který své ošetřující lékaře a sestřičky vítá vrtícím ocáskem. Velkou výhodou je i jeho chuť k jídlu, kterou i vzhledem ke svému stavu má.

Moc držíme palce, aby Chase tento boj vyhrál, aby porazil to zlo, které mu někdo napáchal, to obrovské utrpení, protože jakmile vyhraje tento boj o život, tak už bude jenom dobře. Vybereme mu tu nejúžasnější rodinu a bude mít nádhernej život!

Ale nebudeme předbíhat! Myslete na Chase, držte mu palce! 

Město Bílina, kde byl Chase nalezen, slíbilo, že uhradí veškeré náklady spojené s Chasovo záchranou. S městem už spolupracujeme delší dobu a moc si vážíme jejich postoje k záchraně zvířat. 

4.11.2022


Máme pozitivní zprávy při pátku! Týrané štěně Chase má snad nejhorší za sebou. 
Opravdu zabojoval a s ním celý personál veterinární kliniky Live v Litoměřicích.  Po 10ti dnech strávených na hospitalizaci se podařilo mu ránu téměř uzavřít. Měl v podstatě rozpárané celé břicho, denně se mu dělaly převazy většinou v anestezii, protože měl velké bolesti a "za živa" to prostě dělat nešlo. Navíc měl hrozný strach z toho, že ho někdo položí na záda. Okamžitě se snažil bránit.  Nechceme si ani pomyslet, že zavázání penisu, se kterým se našel, mohlo být jen vyvrcholením týrání. 


Momentálně je rána zašitá, je v ní zatím ponechán dren, Chase stále zůstává na hospitalizaci, propuštěn bude až po vytažení drenu, ale nejhorší už má za sebou. Krevní obraz se začíná pomalu vylepšovat, jeho mladý organismus prostě bojuje, protože chce žít. Chce zažít ještě něco hezkého, chce zažít lidské ruce, které hladí a nebijí..
ZAČÍNÁME MU HLEDAT DOMOV  (resp. dočasnou péči s následnou adopcí). Je to štěně, které je aktivní a na všechno reaguje štěkáním. Bohužel se bojí hodně věcí, panicky se bojí mužů, štěká na všechny psy, auta, kolemjdoucí… Snaží se bránit, aby mu opět někdo neublížil. Ženy naopak miluje, mazlí se, pusinkuje, vítá a chová se jako typické štěně, je hodně kontaktní. Po seznámení s vyrovnanými psy vychází bez problému, nesmí mu však naznačit agresi, v tu chvíli přechází okamžitě do protiútoku. Hledá rodinu bez dětí, někoho trpělivého, kdo má s pejsky zkušenosti. Není vhodný pro začátečníky! 

8.11.2022


Týraný Chase hledá domov
Všichni jsme moc doufali, že tuto větu budeme moct napsat. Přežil, ale ještě ho čeká kus cesty.
Chase dnes přijel do útulku. Na veterině se s ním přišly rozloučit snad všechny sestřičky a doktorky. Naprosto si tam všechny získal. Po loučení na veterině přišlo obrovské vítání v útulku. [☺️]
Chase si během svých 6 měsíců života prožil nejspíš peklo, které si ani neumíme představit.  A bohužel kvůli této minulosti Chase hledá dost specifický domov.
Chase se bojí mužů – nejspíš mu v minulosti ubližoval muž. Pokud by odešel do domova s mužem, je nutné, aby byl na Chase trpělivý, navazoval vztah pomalu.
Chase bude muset absolvovat ještě několik kontrol na litoměřické klinice, proto hledáme domov s možností dojezdu na kliniku. Jelikož Chase bere ještě nějaké léky, potřebujeme, aby mu doma byl léky schopný někdo podat.
Chasovo vztah se zvířaty je komplikovaný. Do domova může pouze k vykastrované nekonfliktní fence nebo vykastrovanému nekonfliktnímu psovi. Jakmile na něj jiný pes zaštěká, zavrčí, tak se hned brání a jde do konfliktu. 
Chase má velký strach, když s ním kdokoliv manipuluje – na rychlé dotyky, položení na bok nebo na záda reaguje jako by bojoval o život, možná v minulosti musel. I z tohoto důvodu nedoporučujeme k malým dětem, kterých by se mohl leknout a ublížit.
Chase je velmi aktivní pejsek, který miluje pozornost a pohyb. I přesto, že má obří sešitou ránu přes celé tělo, tak pobíhá na vodítku, očuchává, prozkoumává. Jedná se nejspíš o křížence temperamentního plemene jack russel teriér.
Chasův domov má hodně požadavků, ale při správném přístupu a hodně lásky z něj může vyrůst úžasný milující pes. [☺️] Už teď je obrovským milovníkem žen. Na klinice byl šťastný a vděčný i za kotec, kde většina psů je spíš znuděná a smutná.
Věříme, že zasáhl tolik lidí, a tak najdeme pro něj ten nejkrásnější domov, protože on si ho zaslouží. Proto bojoval a vydržel tolik bolesti.
Oficiálně půjde Chase po dobu léčby nejprve do dočasné péče a následně bude podepsána adopce.

https://fb.watch/gYF91fnl9n/

 

1.1.2023

Chase jede domů!

Zatím se tedy oficiálně jedná o dočasnou péči, jelikož Chasovo případ stále řeší policie a úřady. Ale věříme, že Chase se k tyranům vracet nebude muset a jeho nová rodina bude již na celý život. 

Má krásný domov, rodinu plnou lásky, trpělivosti pochopení a také zkušené pejskaře, kteří dodávají Chasovi nejen odvahu překonávat strach z mužů, ale zároveň mu ukazují ten správný směr a uči, jak se má chovat, aby si mohl hrát s dalšími chlupáči. 

Máme obrovskou radost a rok 2023 nemohl začít lépe. 

CHASE

Je umístěn v dočasné péči s následnou adopcí, nový domov již nehledá.

Více informací
← zpět