AktualityVe čtvrtek nás v pozdních večerních hodinách kontaktovala městská policie Dubí s urgentním příjmem psa. Jednalo se o nalezeného černého labradora. Na první pohled bylo vidět, že pes je ve velmi špatném zdravotním stavu. Chůze pro něj byla neskutečně obtížná, padal na zadní nohy, kterého ho sotva nesly. Pojmenovali jsme ho Balónek. A proč zrovna Balónek? No jen čtěte dál. 

Jakmile jsme Balónka naložili, začal být velmi apatický. Bylo jasné, že nepojedeme směr útulek, ale začali jsme shánět, jaká veterina nás přijme. První volbou byla veterinární pohotovost v Litoměřicích. Po krátkém telefonu jsme tedy auto okamžitě nasměrovali na veterinární kliniku Live.

Balónek se držel a na klinice okamžitě podstoupil několik vyšetření.  Naši pozornost okamžitě upoutalo velké břicho. Balónek se jevil jako bojovník. Cítili jsme velkou naději, že dneska to bude mít dobrý konec. Pohled na rentgenové snímky nás ale totálně usadil. Možná spíš naprosto porazil. 

Na snímku byl vidět útvar v dutině břišní, který byl větší než fotbalový míč, jako obří balón.  ⚽️ V průměru měl tento útvar přibližně 31 cm. Ano nespletli jsme se v jednotce, 31 CENTIMETRŮ. Takhle je přibližně dlouhé rovné pravítko na rýsování nebo delší strana papíru A4.

Možnosti byly 2. Nechat Balónka uspat a zbavit ho obrovských bolestí, které mu nádor způsoboval, nebo ho poslat na operaci, které nikdo nedával šanci vzhledem k jeho celkově zuboženému stavu. Měli jsme pocit, že nemáme co ztratit a že tenhle bojovník, který se k nám dostal, musí dostat šanci bojovat.  

Začali jsme věřit v nemožné a dali souhlas k operaci. Na veterině nechápali, že pejsek s takovým nálezem ještě vůbec žije. Už to byl malý zázrak, a tak jsme se do toho vrhli po hlavě. Kdyby útvar v Balónkovi praskl, tak by došlo k celkové otravě organismu a následně ke smrti. To se ale nestalo!
A co víc, Balónek zvládl celou operaci, během které se podařilo vyoperovat celý útvar. Ukázalo se, že se jedná o cystu, která v sobě skrývala 6 litrů tekutiny a celkem vážila 5 kg. Nepředstavitelně obrovská cysta, která pomalu utlačovala všechny okolní orgány.
Operace byla za námi, ale boj neustával. Věděli jsme, že radovat se je předčasné, i když jsme z těchto zpráv byli šťastní. Balónka čekalo kritických 48 hodin.
A proto Vám dáváme vědět až dnes. V neděli večer. Balónek zatím svůj boj vyhrává a my máme neskutečnou radost!  

Balónek je viditelně týraný pes, který se neměl vůbec dobře.  Po těle měl proleženiny, které místy až krvácely a hnisaly. Oproti velkému břichu, které měl naplněné obří cystou je zbytek těla velmi vyhublý a podvyživený. Momentálně komunikujeme se svědky, kteří nejspíš znají majitele Balónka, a tak budeme celou věc řešit dál.

A víte, díky komu můžeme posílat pejsky jako je Balónek na operace a chtít pro ně tu nejlepší veterinární péči? Hlavně díky našim ANDĚLŮM ANIDEF!  
Chcete se taky stát andělem všech zvířat jako je Balónek?  ❤️  Nastavte si pravidelnou měsíční platbu na transparentní účet 2401251539/2010 s variabilním číslem 500 nebo poznámkou Anděl. I Vašich 200,-Kč měsíčně nám pomohou pomáhat a dávat šance na život všem chlupáčkům, kteří se k nám dostanou.
Pro první platbu můžete využít QR kód na fotce.

BALÓNEK

pes, co přežil vlastní smrt

Více informací
← zpět