Ostatní zvířata k adopci

JASMÍNA

Stav: V útulku
Evidenční číslo: 4 Z
Číslo čipu: -
V útulku od: 06.03.2020 (1069 dní)
 
Pohlaví: Samice
Plemeno: Eberdeen angus
Hmotnost: 50kg
Barva: Hnědá
Narozen: 3.2020
Kastrovaný/á: Ne

Jak jistě víte, snažíme se brát všechna zvířata jako sobě rovná, nedělat rozdíly mezi kočkou, psem, prasátkem nebo třeba kravičkou. Od počátku jsme se ale soustředili převážně na záchranu menších, domestikovaných zvířat, a to hlavně psů a koček, výjimečně králíků, morčat, a jiných. A tak nám to dobře funguje. 

V březnu 2020 jsme však byli postaveni před pro nás zcela novou výzvu - zachránit před jistou smrtí dvě nebohá třídenní telátka. Jednalo se o dvojčátka odmítnutá vlastní maminkou, která potřebovala několikrát denně až do noci vykrmovat mlékem, tudíž by ve stádu neměla bez pomoci člověka šanci přežít. Budeme upřímní - velké zkušenosti s chovem krav nikdo z našeho týmu neměl, když jde ale o rozhodování mezi životem a smrtí, jsme všichni zajedno. A tak jsme si telátka převzali. 

Tímto vám představujeme Jasmínku a Olivera. Dvě úžasné bytosti, které dostaly šanci na život. Oliver na tom byl od prvního setkání velmi bídně. Měl průjem, byl podchlazený, apatický a odmítal jíst. Takový stav je pro zvíře v prvních dnech života většinou smrtelný. Po konzultaci s veterinářem a chovateli krav jsme mu nasadili antibiotika, glukózu a ještě ten večer zajeli nakoupit mlezivo na příští dny. Nikdo nevěděl, zda přežije, sotva se udržel na nohou a vstávat sám nechtěl. Nebudeme zde vypisovat, kolik večerů a dnů jsme u telátek proseděli a modlili se, aby se naučila sát sama z lahve a všechno to přežila ve zdraví... 

Naše trpělivost se však vyplatila - jsou zdravá, krásná a moc přítulná. Mají apetit jako nikdy, vesele bučí, jakmile nás vidí. V této nelehké době jsme si naložili na svá ramena trochu více, než dokážeme sami unést, a tak se na vás opět obracíme s prosbou o pomoc. Péče o telátka je velmi nákladná, seno, sláma, péče o výběhy, ohradníky, atp., pokud byste nám chtěli pomoct, můžete tak učinit na náš transparentní účet 2401251539/2010* s poznámkou “KRAVIČKY” či na náš netransparentní sbírkový účet číslo 2101566109/2010. Děkujeme, že pomáháte s námi ❤️ 


Jasmínka a Oliver jsou tímto také nabízeni k adopci. Pouze však k někomu jako parťáci a kamarádi, ne za účelem prodeje či porážku na maso. Popřípadě se můžete stát virtuálním páníčkem a podílet se tak na ustájení! RÁDI VÁS TAKÉ U NÁS V ÚTULKU PŘIVÍTÍME A MŮŽETE SI NAŠE MAZLIVÉ KRAVIČKY POŇUCHŇAT!

*V případě přispění finančních prostředků na transparentní účet, je zobrazeno jméno přispěvovatele a zaslaná finanční částka. Zasláním prostředků na náš sbírkový účet vyjadřujete svůj souhlas se zveřejněním Vašeho jména a dalších údajů, včetně výše zaslané finanční částky.

← zpět